PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139187}

Wielka podróż

Le grand voyage
7,3 110
ocen
7,3 10 1 110
Wielka podróż
powrót do forum filmu Wielka podróż

o podróży zarówno do mekki, ale i w głąb samego siebie - opowieść o odnajdywaniu swojej tożsamości. Niezwykłe kino Ismaela Ferroukhi przenosi nas w niezwykłą historię o niezwykłej podróży ojca i syna. Gorąco polecam każdemu bez względu na wiek i wyznanie - zobaczmy czym jest dla muzeumanina wiara, jak musi być ona wielka aby pokonać ponad 3000 mil w drodze do mekki i czym staje się ona dla młodego chłopaka wychowanego w nowoczesnym europejskim świecie, dla którego wiara nie ma większego znaczenia...

ocenił(a) film na 8
Natalia_81

Zgadzam się, ten film to tak naprawdę spojrzenie na wyznawców islamu od tej zupełnie innej, niż prezentowana we współczesnych mediach, strony. Jest to opowieść o zetknięciu się naszej europejskiej kultury (syn) z muzułmańskimi tradycjami, które bynajmniej nie mają nic wspólnego z religijnym fanatyzmem a ściśle opierają się na filarach islamu, które w założeniu są jak najbardziej pokojowe. Jest to piękna opowieść o przekraczaniu dzielących nas barier i wzajemnym zrozumieniu przyozdobiona scenami z życia "tych prawdziwych" muzułmanów. Polecam gorąco!

Natalia_81

film bardzo piekny, prosty , z refleksją...

Natalia_81

Poruszył mnie, płakałem dwa razy.
Aż chce się po takim filmie zostać muzułmaninem!

Davus

A to ciekawe. Film jest naprawdę, nakręcony z przejęciem emocjonalnym. Robi na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Tak, nie sugerujcie się fundamentalizmem islamskim, który jest związany z kryminałem społecznym. Religię należałoby oddzielić od przestępczości i zepsucia moralnego, które są jej kompletnym zaprzeczeniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones