PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=936}
8,1 771 202
oceny
8,1 10 1 771202
7,3 47
ocen krytyków
Gladiator
powrót do forum filmu Gladiator

Pozwolę sobie doszczętnie skrytykować ten film, zachęcam jego fanów do odniesienia się. Wszyscy mówią że arcydzieło, a moim zdaniem to mocno przeciętny film. 1 AKTORSTWO Oscar dla Crowea jest moim zdaniem żenujący. Sorry, ale to nie jest dobry aktor, mówicie że jego rola jest po prostu dyskretna. Moim zdaniem z nim jest tak jak z R Goslingiem, gapi się w tą kamerę z wiecznie tym samym wyrazem twarzy i ludzie dorabiają sobie teorie że za tą maską się coś kryje, a tak nie jest. Postać Phoenixa jest przerysowana do granic możliwości, choć muszę przyznać że widać przynajmniej umiejętność grania emocji tego aktora. 2 MUZYKA moim zdaniem jest powtarzalna i w sumie dość dobrze "wpasowana" w ten beznadziejnie przesiąknięty patosem klimat filmu. 3 ATMOSFERA I KLIMAT Ach, ten patos zwłaszcza pierwsze i ostatnie sceny powodują u mnie facepalma. Klisze z przechadzaniem się po polu są moim zdaniem żałosne. Większość scen została ostro potraktowana nachalnymi filtrami, które bolą oczy. 4 PODSUMOWANIE W tym wpisie wypisałem oczywiście tylko wady tego filmu. Piszecie że arcydzieło, moim zdaniem ciężko strawna kiczowata szmira robiona na arcydzieło.

ocenił(a) film na 10
jamesfassbender

Uważam, że każdy zarzut jest prawdziwy i przyznaję rację jeśli chodzi o te kwestie. Tylko gdybyśmy wzięli każdy film romantyczny czy komedię, czy dramat to "patos powodujący facepalma" byłby nieodłącznym zarzutem. Nie powinniśmy skupiać krytyki na takich kwestiach.

Uważam, że fabuła filmu, człowiek któremu wymordowano rodzinę, dążący do zemsty i następnie do odpoczynku, człowiek złamany, który pragnie ujrzeć ponownie żonę, to jest to czym się zachwycamy. Fabuła, cała ta historia uderza w serce prawie jak włócznia, chwyta i wywołuje emocje, których próżno szukać w wielu dramatach.

ocenił(a) film na 6
AnonimDZ

A ja mam inny problem z tym filmem. Nie umiem nigdy w pełni docenić nawet świetnej rozrywki, kiedy fabuła sugeruje, że jest to film w jakimś stopniu "historyczny", a tak nie jest. Gladiator jeżeli chodzi o zgodność z rzeczywistości jest na poziomie gry o tron, ale używa prawdziwych postaci historycznych niechybnie tworząc zafałszowany obraz wydarzeń dla wielu osób, które nie rozumieją, że to całkowita bajka. Nie lubię takich filmów. Minimum odpowiedzialności nakazuje dać np. na samym początku filmu tablicę, że nic co będzie pokazane nie wydarzyło się naprawdę. I już, problem rozwiązany i tacy malkontenci jak ja też mogą wtedy doceniać muzykę i aktorstwo Phoenixa, które w tym filmie są genialne. Zazdroszczę, że wywołał w Tobie takie emocje, ja nie potrafię się połączyć z tą fabułą, dla mnie to taka sama bajka jak nie wiem, niekończąca się historia.

ocenił(a) film na 10
gebert

Nie zauważyłem sugerowania przez ten film bycia historycznym jak to ująłeś. Podam przykład, Quo Vadis, historia wykreowana przez Sienkiewicza, również czerpie z postaci i historycznych i fikcyjnych, a jednak autor nie wspomina nigdzie o "to nie wydarzyło się naprawdę".
Oba utwory to bajki, lecz krytyczne podchodzenie w taki sposób jest bezsensowne.

ocenił(a) film na 10
AnonimDZ

Po przeczytaniu - chodziło o to, że autor nigdzie nie musi o tym wspominać, gdyż jest to oczywiste

ocenił(a) film na 6
AnonimDZ

Chciałbym, żeby było tak jak mówisz, niestety zupełnie się ze stwierdzeniem, że to oczywiste nie zgadzam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones