PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=936}
8,1 771 438
ocen
8,1 10 1 771438
7,3 48
ocen krytyków
Gladiator
powrót do forum filmu Gladiator

Pod względem realiów historycznych ten film to totalna bzdura. Jedyny plus to widowiskowość. Raz obejrzec i starczy.
Rownie dobrze moze sie dziac w chinach albo.. gdziekolwiek

ocenił(a) film na 9

Dobrze ,że to nie ty przyznajesz oskary O_o

ocenił(a) film na 10

Na drzewo trollu. Tylko dziecko nie pokazuje swoich głosów.

użytkownik usunięty
pitixpl

Tylko uposledzony nie jest wstanie zauwazyc 5/10 - ale to w zupelnosci wyjasnia twoja ocene.

ocenił(a) film na 10

Jestem ciekaw ile świetnych filmów również oceniłeś poniżej 8.

użytkownik usunięty
pitixpl

"ocenił-EŚ"

brak słow...

ocenił(a) film na 10

Co może twój nick wskazuje, że jestes kobietą? N/C

użytkownik usunięty
pitixpl

nie osmieszaj sie bardziej

ogladaj sobie Gladiatora i miej radoche - powstał dla takich jak ty

ocenił(a) film na 10

Ty jestes żałosna, boisz się pokazać głosów, bo oceniłas pewnie takie kicze jak Zmierzch na 10, a prawda jest taka, że na IMDB(dowiedz się dziecko co to jest) ma ocenę również powyżej 8. Sądze, że jestes niewyedukowanym dzieckiem, które szuka zaczepki(TROLLOWANIE).
"Fabuła płaska, postacie papierowe" Co to w ogóle oznacza -.- ???
Żal mi Ciebie dziecko naprawdę, nawet nie umiesz uzasadnić własnego zdania. Daję Ci 15< lat.
Aha szkoda, że w tym filmie chcesz się jedynie dopatrywac faktów historycznych(gratuluję)

użytkownik usunięty
pitixpl

faktycznie: mam wiecej jak 15 lat
ja ci daje max IQ<75...tyle co moja "inteligentna pralka Bosch"..

ocenił(a) film na 10

Możesz miec 16,17 lat maxymalnie.
Odpowiesz na moje pytania czy dalej będziesz spammować:
"Fabuła płaska, postacie papierowe" Co to w ogóle oznacza -.- ???
Aha szkoda, że w tym filmie chcesz się jedynie dopatrywac faktów historycznych(gratuluję)

użytkownik usunięty
pitixpl

zmieniles mi plec, wiek, zrobiles ze minie trola i dopiero teraz chcesz polemizowac?

sorry ale wracaj tam skad wylazles..ignor

ocenił(a) film na 10

Nie masz argumentów = bezsensowna dyskusja = spamm => TROLLING Zgłaszam Cię dziecko ;)

użytkownik usunięty
pitixpl



zglos sie najpierw po mozg, a pozniej naucz sie czytac

ocenił(a) film na 10

Zgłaszam również. Zauwazylas, że nikt oprócz mnie Ci nie odpowiedział? To również o czymś świadczy.

użytkownik usunięty
pitixpl

lecz sie...

ocenił(a) film na 10

"tinnga" ty się lecz, bo to jakaś farsa, żałosna na poziomie 5 latka, najgorsze jest to że nie masz bladego pojęcia o sztuce a tak perwersyjnie się o niej wypowiadasz, a każdy wie że krytyk z Ciebie żaden, w co nikt nie wątpi. Powiedzmy sobie szczerze, ty w porównaniu z tymi aktorami jak i samym filmem którego ocenili PRAWDZIWI KRYTYCY siedzący w tym od lat .. Uwaga zbliżamy się do puenty jesteś szczerze mówiąc nikim i tu prawda w oczy kole, bo ty przecież niczego nie osiągnęłaś na światowym poziomie nie masz nic do zaoferowania, smutne ale prawdziwe, xoxo.

użytkownik usunięty
desspera

Twoje Osiagniecia Na Swiatowym Poziomie sa za to wszystkim znane :D.

ocenił(a) film na 10

A czy ja coś mówiłam o sobie, równie jestem nikim ;>

użytkownik usunięty
desspera

Skoro jestes NIKIM to zignoruje twoj slinotok.

Przecież to kolejna prowokacja następnego "palanta" który chce zaistnieć w sieci komentując głupkowato jedne z lepszych filmów. Nie ma sensu wdawać się w dyskusję z takimi ludźmi.

Pozdrawiam fanów GLADIATORA

ocenił(a) film na 10
grabano

Tinnga może najpierw zapoznaj się ze słownikiem (taka rada na przyszłość), życzę również więcej pokory i obycia.
xoxo

użytkownik usunięty
desspera

Skoro jestes NIKIM to zignoruje tez twoje rady :D

ocenił(a) film na 10

Chyba ktoś Ci nadepnął na odcisk, nie widzisz że jesteś krytykowana. Przejrzyj na oczy, przegrałaś! Znajdź sobie ciekawsze zajęcie. powtarzasz się " jesteś NIKIM" zmień płytę. Stajesz się monotonna i banalna..

ocenił(a) film na 10

Ona zawsze była płytka i niezdolna do dyskusji. Ponownie zgłaszam, ona jest trollem.

użytkownik usunięty
pitixpl

Taka jej "uroda". Tutaj moze sobie trollować do woli, przynajmniej jest zabawna :D.

ocenił(a) film na 6
pitixpl

Hyh, dyskusja jak na nk:D bardzo mi sie podoba, szczególnie ten kawałek, kiedy ten ktoś o tym nicku, ktory ma za mało samoglosek, zeby dało sie go przeczytać większa psy na fanach Zmierzchu:) po czym zachowuje sie dokładnie tak samo:) jak 9letnia dziewczynka, popuszczajaca w majty na widok brokatu na Edziu:)
Jesteście we dwójkę z desperatką bezkrytycznymi fanami podpinajacymi sie pod krytyków, bo akurat kilku z nich podziela częściowo jedna wasza opinie, wypisujecie jakieś bzdury o wielkiej sztuce i waszej rzekomej wiedzy na jej temat, a jednocześnie rzucacie jakimiś glodnymi kawalkami o latach obycia i o tym kto tu jest kimś a kto nikim. Albo kto jest dzieckiem a kto nie.. Piaskownica.. Ja mam 3 lata! A ja 3 i pół! Facepalm..

Jeszcze jedno - to, czyich opinii jest wiecej nie świadczy o tym kto ma racje, tylko o tym kogo jest wiecej. Zwykle idiotów jest wiecej i zawsze bedzie wiecej.

pi0tek

.... Wypowiedział się ten co ocenia "Kiler-ów 2-óch" na 10 a "Gladiatora" na 6.

Bez komentarza ;p

ocenił(a) film na 6
grabano

"bez komentarza" zwykle oznacza, ze nie masz nic do powiedzenia i nie zamierzasz zabierać głosu. Jesli wydaje ci sie, ze możesz mnie ocenić, ponieważ wejdziesz sobie na mój profil i zobaczysz jakie filmy mi sie podobają, to faktycznie trzeba było zostac przy zdaniu, ze nie powinieneś/powinnaś wystawiać komentarza, ponieważ nie masz nic merytorycznie wartościowego do powiedzenia i napedzasz tylko ta dziecinnia dyskusje, karmiąc ja takimi samymi ćwierćinteligentnymi komentarzami, jakie ja stworzyły. Tępicie ludzi, którzy maja inny gust, zapominając po pierwsze, ze różnorodność odbiorców jest podstawa rozwijania sie każdej twórczości artystycznej i sztuki.
Wracając do twojego komentarza, którego jak sam(a) stwierdzasz, nie powinno być (słusznie z reszta) prezentujesz właśnie taka postawę człowieka zamkniętego swoim małym świecie i krzyczacego do każdego "ja, ja, ja, ja". Jak tylko ktoś mysli inaczej, to go zgnoimy. Żenada

pi0tek

Idź oglądnij Killera - bo na tym poziomie zostałeś.

Co do reszty to BEZ KOMENTARZA - a Ty sobie myśl co chcesz o mnie , jakoś mało mnie to interesuje ;p

ocenił(a) film na 6
grabano

A skad pomysł, ze mnie miałoby interesować to co mysli o mnie ktoś taki jak ty?
Poza tym mówi sie obejrzyj a nie ogladnij... I żebyś wiedział, ze pójdę obejrzeć, bo to mój gust i nie zamierzam sie go wstydzić przed takimi ograniczonymi ludźmi.

phi Gladiator to jeden z najlepszych filmów świata dla wielu ludzi :P i twoja opinia tego nie zmieni.... Poza tym ten film świetnie gra na emocjach widza :)

użytkownik usunięty
pixi222

a co mnie to interesi...

niech ci "gra" na zdrowie...

ocenił(a) film na 10
pitixpl

Podejrzewam, że notę dla Gladiatora zaniżają imbecyle jego pokroju lub jakieś walnięte małolaty co 10 dają w ciemno takim mega "hitom" jak Step up czy Zmierzch. Gladiator zasługuje na co najmniej 9/10.

ocenił(a) film na 6
pitixpl

Mimo ze film uważam za bardzo dobry, to rzeczywiście postacie są płaskie, historia prosta etc

Uwielbiam ten film, widziałam go 10 razy chyba...

ocenił(a) film na 10

fachowiec sie znalazł za dyche

ocenił(a) film na 10

Ktoś kto tak ocenia "Gladiatora" powinien go obejrzeć jeszcze raz. Jak się nie spodoba to znów jeszcze raz od nowa. I tak do skutku, aż zrozumie ten film i mu się będzie podobał.

użytkownik usunięty
gamera7

Ile razy obejrzałes i ile masz profili na FW?

ocenił(a) film na 10

Mam profil od niedawna.I bardzo lubię czytać opinie.Nawet tych którzy się nie bardzo znają.

ocenił(a) film na 8

Po 1 : Pod względem historycznych ten film to nie jest bzdura, bo fakt że Rzymianie toczyli obfite wojny, mieli walki w koloseum, sam maximus to postać fikcyjna, ale czy potop i Krzyżacy to tez brednia ze względu na to że poznajemy świat z fikcyjnymi autorami ?
Po 2 : ja obejrzałem ten film 3 razy i podobał mi się za każdym.
Po 3 : Gdziekolwiek ? Nakręć film jak bierzesz prysznic może także zostanie bestsellerem.
Po 4 : Nie podałaś konkretnych argumentów przemawiających w Twojej obronie, podałaś 1 smutną wypowiedź złożoną z kilkunastu słów, które razem nawet się kupy nie trzymają, więc słusznie nazwali Cię trollem.
Po 5 : Następnym razem zanim wypowiesz się na forum publicznym zastanów się c robisz, bo to nie to samo co śpiewanie do szczoteczki czy prysznicu.
Dziękuję, skończyłem.
Ave, Kuba !

LeVys

Brawo LeVys !!!
AVE - Pozdrawiają Cię idący na śmierć ;)

użytkownik usunięty
grabano

Ave (właściwie Have) nie było pozdrowieniem gladiatorów, ani tym bardziej Rzymian, tylko fenickich żeglarzy – „Ave, Imperator, morituri te salutant” użyli wioślarze na jeziorze Fucyńskim – ponieważ cesarz Klaudiusz był rozmiłowany w Historii Kartaginy i chciano mu się w ten sposób przypodobać. Jest to jedyny znany przypadek takiego pozdrowienia.

Wasz poziom jest taki jak filmów które oglądacie.

ocenił(a) film na 10

Poziom GLADIATORA jest dosyć wysoki. Tak przynajmniej stwierdziła Akademia przyznając mu Oscara.
Ale niektórzy okazuje się są mądrzejsi niż inni i twierdzą że ten film jest zły. Pytanie tylko czy człowiek który tak twierdzi jest rzeczywiście taki mądry, czy po prostu jest pozbawiony jakiegokolwiek gustu.

użytkownik usunięty
gamera7

"Dobry gust" i "mądrość" to synonimy...hmmm... niech i tak będzie. Wiadomo - nie ma sensu polemizować z wyrokami Akademii - zawsze przyznają Oskary merytorycznie za walory artystyczne.... Poza tym większość, jak wiemy, zawsze "ma racje"...

ocenił(a) film na 10

Tu nie chodzi mój drogi przyjacielu o większość. Większość ludzi ogląda "M-jak miłość". Jeżeli jesteś prawdziwym kinomanem przemyśl swoje wypowiedzi zanim zaczniesz bluzgać na takie filmy jak GLADIATOR. Bo naprawdę wiele takich filmów nie powstaje.

użytkownik usunięty
gamera7

No i co z tego - myślisz ze chce by powstawało więcej? Cos ci sie pomylilo...
Dzieki tobie i tobie podobnym właśnie istnieje "M jak Milosc". Chodzi dokladnie o wiekszosc- czyli target.

Co oznacza "prawdziwy kinomaniak"? Milosnik kaszanki w sreberku?

Bluzgac? dostal 5 za calosc - efekty i muza go uratowaly. Normalnie dalabym 3

ocenił(a) film na 10

Możesz dać i 2 przyjacielu. Jak tylko uważasz. I to niestety dzięki takim jak TY kolego istnieje "M jak miłość" - ludziom którzy po prostu kina nie rozumieją.(Chociaż na pewno by chcieli). A prawdziwy kinoman to ktoś kto lubi i rozumie kino.

użytkownik usunięty
gamera7

"po prostu kina nie rozumieją" :D

i tym wesołym akcentem zegnam Cie :D

użytkownik usunięty
LeVys

Po 1:
Proponuje pierwsze sceny – 10 min - żeby się nie zagłębiać bo po co....
- „Roma Victa”!! - okrzyk Maximusa podczas szarży - znaczy dosłownie „Rzym Pokonany” lub „Rzym Zwyciężony”. :) jaja jak berety…
- Rzymska jazda nie znała strzemion ani wysokich siodeł z łękami jak pokazano w filmie – co za tym idzie nie mogła wykonywać szarzy w cwale.
- Rzymska jazda nie jeździła w rynsztunku ciężkim (lorca segmentata) z powyższych powodów – to dopiero Cataphracti i Clibanar (jednostki auxiliarii), a nie rodowici Rzymianie czy Italikowie i to w III wieku, a nie II (ale pewnie 100 lat różnicy nie znaczy dla ciebie wiele)
- Szarża przez las????? - Coś jak latające świnie.
- Szarża w ogień??? Który koń temu sprosta? Nawet po specjalnym przeszkoleniu wątpię by taka sztuczka udała się (chyba ze w cyrku) - w filmie mamy cala alae(300 jezdzcow)
- Strzały zapalające przeciw piechocie??? Pijani łucznicy? Balisty i onagry w środku boru do ostrzału piechoty? Gdzie wystarczy się cofnąć 20 m żeby wyjść spod ostrzału bo zasłonią drzewa… zmysł taktyczny po Uju.. Żenada…
- Pozycje germanów wystawione bez flankowania i ubezpieczenie w terenie uniemożliwiającym obserwacje…. tego nawet nie będę komentować.
- Podczas ataku germanów żaden rzymski legionista nie rzuca pilum – pal licho ze nie ma velitów którzy w takim terenie byli by niezastąpieni – ale żeby nie rzucić pilum w tarcze przeciwnika? To tak jak by pójść do walki bez odbezpieczonej broni.
- W całej swojej historii rzymianie nie stoczyli żadnej bitwy w lesie…. No z wyjątkiem lasu Teutoburskiego gdzie germanie wycieli ich w pień.
- Oczywiście podczas bitwy nie ma podziału na jednostki post signani i ante signani jak to miało miejsce w rzeczywistym starciu(widzimy gdzieś tam vexillum walające się na pierwszej lini chyba z signum) - ale ty i tak pewnie nie wiesz o czym teraz wspominam.

To tylko pierwsze 10 min łącznie z napisami.
Mniej więcej taki jest poziom historyczny tego filmu…Naprawdę nie chce mi się wymieniać dalszych błędów bo podejrzewam ze zajęło by to kilka stron.
Realiów Historycznych w tym filmie NIE MA dlatego proponuje nazwać go Filmem Kostiumowym.

Po 2: Co mnie to obchodzi? To ty płacisz za prąd – skoro masz niedosyt to prawdopodobnie z czegoś to wynika – smutne i nieciekawe życie, brak wiedzy pozwalający krytycznie ocenić przedstawiany obraz… prawdopodobnie podoba ci się wiele filmów i reklam. Tylko się cieszyć.

Po 3: Gdziekolwiek! Wg fabuły od Zera do Bohatera: w imię zemsty, honoru, miłości, patriotyzmu (niepotrzebne skreślić) itp. itd.. motyw bajki. Bravehart i tym podobne – każdy czas – każda lokacja: bohater traci ukochana, rodzinę, pluszowego misia i mści się… ale nie robi tego tylko dla siebie lecz by każdy teddy bear był wolny – motyw zbawiciela. Patetyczne, baśniowe, czarnobiałe… żeby broń Boże ktoś nie mógł tego inaczej zinterpretować na swój własny sposób. Bohater ma być krystaliczny od początku do końca. Bez skazy bo przecież rządza nim tylko słuszne uczucia – logikę i rzeczywistość pomijamy bo to mniej zabawne i zmusza do myślenia – a Wy przecież myśleć nie lubicie, wolicie „czuć”.

Po 4: Argumentów NA CO? – na mój gust?? że dałam 5/10? Jak argumentujesz ze lubisz słodycze? Ludzie ci się maja tłumaczyć ze coś podoba im się lub nie? No to powiem ci dziecko że nie lubię Naiwnych filmów dla naiwnych ludzi. Pasuje? Ile ty masz lat człowieku….

Po 5: Następnym razem może nic nie pisz skoro chcesz tylko wyrażać swoje „słuszne oburzenie”. „Gladiator” jest dla takich infantylnych gości bez „pomyślunku” jak ty, z przerostem ego - uważających ze ktoś inny ma im się tłumaczyć z upodobań. Ciesz ze możesz go sobie obejrzeć 4 raz i wierzyć że opowiada cokolwiek prawdziwego o ludzkiej naturze czy też historii.

A tak z dobrego serca dokształcę Cię i jako ciekawostkę dodam że gest kciuk do góry znaczył podczas Munerów „Zabić” – bo wskazuje niebo czyli do Bogów. Kciuk w dół – „Oszczędzić”.

I po co się pocisz ? Po co ta wyliczanka ? Myślisz że zrobisz wrażenie na kimś ?
Tu bez względu na to co napiszesz i tak mają Cię za idi** tkę - którą notabene jesteś.
Jeszcze nikt nie wygrał z fanami GLADIATORA , mimo iż różnorakie argumenty przytaczali , nawet i fakty były przytaczane , czy błędy etc.
Fan tego filmu pozostanie nadal fanem tego filmu i niezależnie od tego co wymyślisz , jak bardzo napnie Ci się żyłka na tym forum, pod tym tytułem "GLADIATOR" tak startujesz z przegranej pozycji i zakończysz na niej.
Tyle - więcej nie potrzeba.
Pozdrawiam Nati ;d

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones